Nové modely přístrojů Accuniq!

3.10.2017

Přístroje pro analýzu složení těla Jawon v novém designu, více funkcemi a novým jménem Accuniq. Na Bonanze máme pro Vás slevu! V případě zájmu pište na info@e-bonanza.cz.

odkaz.

Pálivé papričky a hubnutí

7.11.2015

V Českém rozhlase s doc. Dohnalem na ostré téma: chilli papričky. První odkaz čas 31:35 min, druhý 3:00 min.

odkaz. odkaz.

Doplňky stravy nejsou řešením

1.10.2015

Nechcete nakupovat předražené doplňky stravy od konkurence? Navštivte naše kurzy Zásadotvorné regenerace, kde používáme celostní přístup.

odkaz.

Dotační poradenství

30.9.2015

Již několik let poskytujeme poradenství v oblasti získávání dotací. Na některé můžete dosáhnout i vy!

Přednáška na VOŠZ a SZS Hradec Králové

21.4.2015

Přednášeli jsme budoucím zdravtnicím a zdravoťákům.

odkaz.

O stévii na Ona dnes

2.8.2014

Podíleli jsme se na článku o alternativních sladidlech.

odkaz.

Přednášky v Bazalce

12.2.2014

Zveme vás na cyklus vaření spojený s přednáškami nazvaný Konec mýtům o živinách. Vaří a přednáší Ing. Luce Dohnalová. Akce se koná v Bazalce v Hradci Králové. Více na odkazu.

odkaz.

Tým Bonanza děkuje všem, kteří navštěvovali Science café v Hradci Králové.


Pokud se Vám tento projekt líbil a máte zájem v něm pokračovat, můžeme Vám poradit s jeho organizací.


Partnerem hradeckého Science Café byla Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové

 

Květnové kafíčko s léčivkami


Květen bude věnován využití léčivých bylin v humánní medicíně. Příroda je mocná čarodějka a množství léčivých látek, které skýtá, je inspirací nejen pro přírodní léčitele, ale i pro moderní farmaceuty. Mnoho nových aktivních látek pochází z přírodních produktů nebo je jimi inspirováno. Stále však zůstává větší část jejich zdrojů chemicky nepopsána. Díky tradiční medicíně máme znalosti o jejich biologické aktivitě. Avšak, chybí však zhodnocení dle současných vědeckých kritérií, což snižuje důvěru k nim. Existují však důvody, proč jim věřit. O tématu pohovoří profesor Luděk Jahodář z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy.

Science café se koná dne 15. 5. 2012 v 19 hodin v Kavárně U Knihomola. Místa si doporučujeme předem rezervovat na emailu vlastimil.dohnal@gmail.com, vstupné dobrovolné. Tato přednáška se koná v rámci celosvětové akce Den fascinace rostlinami (Fascination of Plant Day 2012)


plakát
Dubnové Science café ve Veselí nad Moravou na téma Víte, co jíte?


Že párek už není vždycky párek a že ne každý sýr chutná jako sýr je smutná pravda dnešní doby. Nad složením potravin zůstává rozum stát a pokud vůbec miniaturní písmo na obalech rozluštíme, potřebovali bychom často výkladový slovník ke všem chemickým názvům.
O „éčkách“ nemluvě… Hitem posledních let jsou takzvané „bio“potraviny. Co se za téměř magickými třemi písmeny ale doopravdy skrývá? Jsou zárukou kvality? A jak se to má v jiných zemích Evropy?

Na tyto a další otázky odpovídali Vlastimil Dohnal a Lucie Dohnalová již na lednovém královéhradeckém Science Café a vzhledem k zajímavosti tématu budou hosty také dubnového SC ve Veselí nad Moravou. Přijďte v úterý 3. dubna v 18 hodin do Café Pierre. Vstup volný.


plakát
V dubnu se podíváme na rozdíly mezi muži a ženami


Také vás zajímá, jaké endokrinologické (vliv hormonů) a neurofyziologické zvláštnosti (jiná stavba a naprogramování mozku) vedou k tomu, že v průměru ženy a muži vnímají vnější svět trochu odlišně? Co bychom měli možná vědět nejen o partnerově těle ale především o jeho mysli, aby byl společný život "jedna báseň".......? Na tyto otázky nám odpoví profesor František Vyskočil z Fyziologického ústavu Akademie věd ČR a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Výklad bude doplněn poesii a drobnými houslovými skladbami v podání autora.

Science café se koná dne 17. 4. 2012 v 19 hodin v Kavárně U Knihomola. Místa si doporučujeme předem rezervovat na emailu vlastimil.dohnal@gmail.com, vstupné dobrovolné.


plakát
Březnové setkání nad kryptografií


V březnu naše královéhradecké Science café navštíví kryptolog Mgr. Pavel Vondruška, bezpečnostní specialista Telefónika Czech Republic, a.s. a PhDr. Michal Musílek, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty UHK, kteří nás provedou taji šifrování. Nenechte si ujít tuto příležitost a jako bonus zde bude malá výstavka kryptovacích pomůcek včetně kopie legendární Enigmy!

Termín: 20. 3. 2012 v 19.00 hod v Kavárně U Knihomola.


plakát
Únorové Science café bude věnováno AIDS


Uplynulo už více než 30 let od objevu, že v lidské populaci cirkuluje do té doby neznámý virus, který byl po identifikaci pojmenován HIV. Přes počáteční optimismus, že tato nová nemoc bude brzy zastavena a bude možné ji zabránit očkováním, nacházíme se i nyní v situaci, kdy nejen že není dostupná očkovací látka, ale ani terapie virus nedokáže eradikovat. O výzkumu mechanismů přenosu, onemocnění a terapie bude přednášet prof. MUDr. Pavel Boštík, Ph.D. z FVZ OU.


Science café se koná dne 7. 2. 2012 v 19 hodin v Kavárně U Knihomola. Místa si doporučujeme předem rezervovat na emailu vlastimil.dohnal@gmail.com, vstupné dobrovolné.


plakát
V lednovém Science café o jídle


V poslední době se stále častěji hovoří o nízké kvalitě potravin. Jsou opravdu tak špatné? Jsme popelnicí Evropy? Proč se do potravin přidávají Éčka? A jsou jedovatá? Jak poznat kvalitní potraviny a potraviny s náhražkami? K těmto i dalším tématům se vyjádří Ing. Radka Burdychová, Ph.D. z prestižní vzdělávací instituce pro výživu NutriAcademy, s.r.o. a výživová poradkyně Ing. Lucie Dohnalová.

Science café se koná v úterý 17. 1. 2012 v 19 hodin v Kavárně U Knihomola.


plakát
Prosincové Science café bude v oblacích.


Naším posledním letošním hostem bude Mgr. Ondřej Votava, Ph.D. z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i. a budeme se věnovat atmosféře. Host se atmosféře nevěnuje pouze ve své vědecké činnosti, nýbrž je s ní v bezprostředním kontaktu jako sportovec - letec na padákovém kluzáku. Přijďte posedět a něco zajímavého se dovědět o prostředí, které každého z nás obklopuje.

Těšíme se na vaši návštěvu v úterý 13. 12. 2011 v 19 hodin v Kavárně U Knihomola. Místa si doporučujeme předem rezervovat na emailu vlastimil.dohnal@gmail.com, vstupné dobrovolné.


plakát
Listopadové Science café na téma Posviťte si na nádory.


Nádorová onemocnění jsou obrovským problémem západní populace. Jejich léčba je většinou komplikována velkým množstvím vedlejších účinků léčiv. Existuje ale i vysoce selektivní alternativa využívající světlo k aktivaci látky v nádorové oblasti zvaná fotodynamická terapie. Jak to vlastně funguje? Co ještě může kombinace léčiva a světla vyléčit? Existují nějaká omezení této léčby? Přijďte zjistit, co vám k tomu mohou říct docent Petr Zimčík a doktorka Veronika Nováková z Farmaceutické fakulty v Hradci Králové, Univerzity Karlovy v Praze.


plakát
Dr. Dohnal hostem Science café ve Veselí nad Moravou.


V průběhu nesprávného skladování ryb a při výrobě fermentovaných potravin, jakými jsou například sýry, salámy, vznikají činností mikroorganismů také biogenní aminy. Ve větším množství nebo při kombinaci s některými léčivy mohou tyto látky škodit. Ovlivňují činnost životně důležitých procesů a působí také jako hormony. Jak je to s nimi u vybraných potravin v České republice? Jak výrobci potravin minimalizují jejich množství? Jaké jsou rizikové potraviny? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte právě na Science Café ve Veselí nad Moravou.


plakát
Science Café proniklo do dalšího města! Od října budou pravidelné debaty s vědci probíhat také v Hradci Králové. A co jsme si pro vás připravili na naše první setkání?


Poslední odhady ukazují, že se na Zemi vyskytuje více jak 5 milionů druhů plísní. Některé z nich úspěšně využíváme k našemu prospěchu. Jiné však produkují jedovaté látky a škodí nám. Zajímá vás, kde všude tyto plísně číhají a jak nás vlastně otravují? Jsme v nebezpečí? Co plísně v bytech? Jak naložit s plesnivými potravinami? Na co si dát pozor? Nejen na tyto otázky přinesou odpovědi hosté docent František Malíř a doktor Vlastimil Dohnal z Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové.


Přijďte diskutovat a ptát se nebo třeba jenom poslouchat v úterý 18. 10. 2011 v 19 hodin do Kavárny U Knihomola. Místa doporučujeme předem rezervovat na emailu vlastimil.dohnal@gmail.com, vstupné dobrovolné.


plakát


http://sciencecafe.cz/plisne-vyznamne-zasahuji-do-zivota-lidi-rikaji-v-rozhovoru-frantisek-malir-a-vlastimil-dohnal/


© ebonanza - vlastimil dohnal. Všechna práva vyhrazena.